7 czerwca 2020

domowe sposoby

Domowe sposoby na leczenie trądziku,

Zachowaj kontrolę nad alergiami dzięki tym wskazówkom

Życie jest wystarczająco trudne bez kłopotów z alergiami.

Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi na całym świecie cierpiących na alergie, trafiłeś we właściwe miejsce.

Może to spowodować zaostrzenie pożaru w domu. Użyj filtra HEPA z klimatyzatorem; pomoże to pozbyć się alergenów w pomieszczeniach. Z początku może się to wydawać mało świeże, ale z pewnością łatwiej będzie ci oddychać.

Jeśli masz alergie, nawet jeśli cierpisz na alergie, zdobądź zwierzaka, które ma krótkie futro. Wszystkie zwierzęta mogą niepokoić alergie, ale zwierzęta o długich włosach mogą pogorszyć sprawę. Aby zmniejszyć objawy alergii, nigdy nie śpij ze swoimi zwierzętami w tym samym łóżku.

Czy wiesz, że twoje ciało może powodować alergie? W ciągu dnia, gdy jesteś poza domem, twoje ciało i ubrania są pokryte pyłkiem i kurzem. W nocy, szczególnie gdy kładziesz się spać, przedmioty te mogą wpływać na drogi oddechowe.

Jeśli masz do czynienia z problematycznymi alergiami, obserwuj ten zegar. Pyłek osiąga szczyt w godzinach od 5 rano do 10 rano, dlatego powinieneś starać się nie przebywać na zewnątrz w tym bloku czasu. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, nie rób zbyt wiele i szybko.

Istnieją inne formy leczenia alergii poza lekami doustnymi. Możesz spróbować kropli do oczu, sterydów do nosa lub uzyskać od lekarza receptę na blokery leukotrienu.

Trzymaj dom wolny od alergenów, zamykając okna.

Możesz uniknąć jednego rodzaju ataku alergii, utrzymując samochód w czystości i zamykając szyby samochodu. Regularne odkurzanie samochodu zapobiegnie alergenom na siedzeniach i powierzchniach tkanin. Pomoże to zmniejszyć objawy alergii.

Jeśli objawy alergii są zawsze takie same, ogólnie lepiej jest leczyć same objawy, niż próbować uniknąć reakcji alergicznej. Na przykład, jeśli twoje alergie powodują, że twoje oczy są zaczerwienione, suche i swędzące, użyj kropli, które pomogą złagodzić ten problem. To samo dotyczy osób z swędzącym gardłem.

Jeśli zażywasz jakikolwiek lek przeciwalergiczny, powiedz swojemu lekarzowi, jak go przyjmujesz.

Wykwalifikowany specjalista może zaoferować wgląd w najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób stosowania leków w celu leczenia.

Upewnij się, że używasz leków przeciwalergicznych prawidłowo i zgodnie z instrukcjami. Wiele leków przeciwalergicznych wymaga kilku dni ciągłego stosowania, aby stać się lepszym. Nie bierz pigułki, kiedy zaczniesz kichać. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie odpowiedniej dawki dla Ciebie.

Prawdopodobnie wychwyciłeś niechciane alergeny unoszące się w powietrzu, jeśli przebywałeś na zewnątrz. Jak najszybciej możesz, a przynajmniej zrób to przed pójściem spać. To zmyje wszelkie podrażnienia, które nagromadziły się na skórze. Alergeny te mogą dostać się do twoich włosów lub skóry.

Świetnym sposobem na zmniejszenie objawów alergii jest pylenie co tydzień. Niektóre osoby ignorują to, dopóki nie zobaczą nagromadzonego kurzu. Jeśli będziesz ciskał co tydzień, zmniejszysz objawy alergii ze względu na fakt, że w twoim domu nie ma tylu alergenów.

Kup nawilżacz, którego możesz używać w domu. Pozwoli to utrzymać alergeny krążące w powietrzu w twoim domu. Woda z nawilżacza przyciąga alergeny i unieruchamia je. Oznacza to, że nie będzie tylu alergenów, które normalnie unoszą się, aby wywołać alergie.

Dowiedz się, co to jest przeziębienie i jakie są alergie. Jeśli wydaje się, że zawsze walczysz z przeziębieniem, prawdopodobnie masz alergie.

Pozbycie się wszelkiej żywności wywołującej alergię to przyszłość.

Osoby cierpiące na sezonowe alergie mogą chcieć regularnie myć włosy. Kurz, łupież i pyłki w domach fryzjerskich. Alergeny znajdujące się na twoich włosach mogą być szczególnie kłopotliwe, ponieważ znajdują się w pobliżu kanałów nosowych.

Zawsze trzymaj przy sobie tabletki difenhydraminy (dostępny bez recepty lek przeciwhistaminowy) w nagłych przypadkach. Difenhydramina pomaga blokować histaminy, które powodują reakcje alergiczne w organizmie.

Odkurzaj tak często, aby pomóc usunąć alergeny w pomieszczeniach. Upewnij się, że próżnia ma filtr HEPA. Te filtry są pomocne, ponieważ zbierają więcej pyłków, pyłków, roztoczy, a nawet pleśni niż inne rodzaje filtrów i naprawdę zmniejszają wpływ dywanu na alergie.

Wybielacz ma dobrą reputację jako solidny środek czyszczący, a także może zabijać pleśń. Noś maskę, aby chronić skórę i płuca podczas używania wybielacza.

Teraz masz lepszy pomysł, jak radzić sobie z alergią. Nie powinieneś pozwalać alergiom spowalniać. W końcu masz dużo pracy do zrobienia i wyzwania, które należy wykonać. Opanuj swoje alergie i odzyskaj swoje życie!