1 marca 2022

domowe sposoby

Domowe sposoby na leczenie trądziku,

Jeszcze skuteczniejsze pranie. Poznaj środki wspomagające i zobacz, jak działają!

Każdego dnia ubrania narażone są na zanieczyszczenia – brud spowodowany może być codziennym użytkowaniem czy też plamy powstałe przez czynniki zewnętrzne. Przeciętnie człowiek w ciągu tygodnia robi co najmniej jedno pranie. Zatem pojawia się pytanie, jak prać, by nie uszkodzić tkanin, a jednocześnie pozbyć się uciążliwych plam?

Nie tylko proszek! Co można dodać do prania?

  • Przez lata jedynymi produktami, które kojarzyły się z praniem, były proszki i płyny do płukania. Obecnie oferta jest znacznie bardziej rozbudowana, a marka Ludwik oferuje w tym momencie: kapsułki do prania – to właśnie one skutecznie usuną najgorsze i uporczywe plamy. Ponadto chronią tkaniny przed utratą kolorów, dzięki czemu ubrania dłużej będą wyglądać jak nowe. Kapsułki są wyjątkowo proste w użytkowaniu – wystarczy wrzucić je na dno bębna pralki, jednak trzeba pamiętać, by nie ustawiać przy nich zimnych cykli – otoczka rozpuści się tylko w ciepłej wodzie. Produkty te nie tylko skutecznie wywabiają plamy, ale także dodają ubraniom przyjemnego, świeżego i długo utrzymującego się zapachu.
  • żele do prania –można je stosować zarówno w praniu ubrań kolorowych, jak i czarnych. Taki produkt sprawdzi się do prania ręcznego, szczególnie w przypadku uciążliwych plam – wystarczy wylać żel na zabrudzenie, odczekać kilkanaście minut i spłukać.
  • odplamiacze do kolorów – jeszcze nie tak dawno poplamienie kolorowej tkaniny wiązało się z tym, że niemożliwe było jej doczyszczenie. I tak jak wybielacze do białych tkanin były popularne, to barwne tkaniny musiały jeszcze kilka lat poczekać na właściwy odpowiednik. Odplamiacze marki Ludwik świetnie sprawdzają się także jako sposób na odświeżenie koloru i nadanie mu głębi.
  • chusteczki przeciw zafarbowaniu tkanin – produkt, który zrewolucjonizował pranie i sprawił, że nie trzeba już tak skrupulatnie oddzielać od siebie ubrań w różnych barwach. Powodem farbowania się wzajemnie ubrań jest barwnik zawarty w kolorowych tkaninach, który po prostu wypłukuje się w kontakcie z wodą. Na ratunek przychodzą chusteczki zapobiegające zafarbowaniu, których działanie polega na wyłapywaniu i pochłanianiu wszystkich kolorowych barwników.

Dodatkowe produkty do prania – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wyżej wymienione produkty to tylko nieliczne z tych, które w swojej ofercie posiada sklep INCO. Nie ma więc problemu, aby dobrać takie środki do prania, które będą odpowiadać preferencjom i budżetowi. Warto pamiętać o tym, że dobre sklepy zapewniają też dostęp do ekologicznych preparatów, dzięki czemu można zadbać o swoją odzież nie tylko skutecznie, ale także w zgodzie z naturą.