21 października 2022

domowe sposoby

Domowe sposoby na leczenie trądziku,

Jak pachną konopie?    

 

Zapach konopi

      Zapach marihuany jest bardzo charakterystyczny, jest on lekko sosnowy i przyrównywany do woni skunksa, który ulega większej intensywności w miarę starzenia się rośliny. Na zapach mogą też mieć wpływ nasłonecznienie upraw, rodzaj gleby, ogólne warunki atmosferyczne i oczywiście naturalne warunki wzrostowe, pozbawione dodatkowych chemicznych nawozów. Większość roślin pachnie tak samo podczas zarówno procesu wzrostu, zbierania i suszenia. Jak każda roślina, tak i konopia najbardziej intensywnie pachnie podczas fazy kwitnienia. Odmiana sativia charakteryzuje się dodatkowo zapachem wzbogaconym o słodkie, owocowe lub pikantne terpeny. Zapach skunksa w konopiach może być zaskakujący i budzić pytanie, dlaczego tak jest? Otóż wszystko to za sprawą niektórych terpenów jakie zawiera. Konopie najwięcej zaś zawierają  w sobie mircenowych związków terpenowych. Susz konopny także może różnic się swoim zapachem, zwłaszcza jeśli jest syntetycznie wytwarzany w laboratorium.

Jaki zapach posiadają produkty wytworzone z konopi?

         Tutaj zapach nie jest już jednoznaczny,  jak w przypadku cech charakterystycznych jakie ma czysty zapach marihuany, ponieważ mamy do czynienia z różnym rodzajem substancji. Tak więc zapach olejków oczywiście w podstawie będzie miał wyczuwalną woń naturalnej konopi, jednak będzie się on różnił poprzez zawartość innych kannabinoidów, terpenów i pozostałych pierwiastków. Z pewnością produkty jakimi są, np. kapsułki będą miały znacznie ograniczony zapach i mogą być lepsze dla osób, które nie przepadają za charakterystycznym zapachem konopi. Produkty takie jak krople, koncentraty do inhalacji, to zdecydowanie propozycja dla ulubieńców aromatów. Bardzo popularne są aromatyzowane olejki konopne do masażu, można spotkać się z przeróżnymi aromatami, tj. cytrusowy, lawendowy, czy pomarańczowy. Ze względu na różnorodność aromatów, możemy wybrać odpowiedni dla siebie.

Czy zapach marihuany może mieć na nas negatywny wpływ?

         Zapach marihuany sam w sobie nie działa na nas szkodliwie, zwłaszcza jeśli stoimy gdzieś daleko od kogoś kto pali, natomiast dym jaki wdychamy podczas palenia jako palacz- owszem jest szkodliwy, ponieważ systematycznie paląc wdychamy dym do płuc. Oczywiście naturalnym faktem jest, że inaczej dym będzie trafiał do tzw. biernego palacza, a jak do osób które tę marihuanę palą, jednak należy mieć na uwadze, że przebywając w jednym pomieszczeniu z osobą palącą, zwłaszcza notorycznie, niestety szkodliwe związki mogą się przedostawać także i do naszego organizmu.

Autor tekstu stoi za sukcesem marki Essenz – polskiego producenta olejków konopnych CBD, pastylek z kannabidiolem, syropów na odporność Cannabivir, kompleksów wiatmin A, D, E K w oleju konopnym o świetnym wchłanianiu witamin oraz kosmetyków konopnych w postaci serum i maści CBD. Więcej dowiesz się, a produkty kupisz w sklepie tutaj: https://www.essenz.pl/collections/all