5 listopada 2020

domowe sposoby

Domowe sposoby na leczenie trądziku,

Diagnoza łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego więzadła i twarzy),

znany również jako łokieć tenisisty (zapalenie ścięgien bocznych), to stan, który występuje głównie wtedy, gdy ścięgna po stronie bocznej łokcia są przepracowane, zwykle przez powtarzające się ruchy przedramienia i dłoni. Chociaż nazwa sugeruje, że tenisistki są tymi, którzy go rozwijają, sportowcy nie są jedynymi, którzy są narażeni na ten ból.

Ten stan może być oznaką większego, przewlekłego problemu, takiego jak zapalenie ścięgien. Jeśli masz zapalenie łokcia lub ścięgna tenisisty, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza. Zapalenie ścięgien to zapalenie ścięgien, które może powodować poważne konsekwencje, w tym zapalenie stawów.

Co może powodować łokieć tenisisty? Przyczyna łokcia tenisisty zwykle nie jest wymieniana lub błędnie diagnozowana. W rzeczywistości wiele osób będzie cierpieć na łokieć tenisisty tylko dlatego, że nie znali prawdziwego powodu bólu łokci lub po prostu zdecydowali się zignorować ich objawy. Jednym ze sposobów, w jaki ludzie mogą błędnie zdiagnozować przyczynę swojego stanu, jest to, że zwykle koncentrują się na samych objawach i zakładają, że nic nie można z nimi zrobić.

Objawy, które mogą wystąpić u ludzi, obejmują ból w ciągu dnia lub nocy, nagły obrzęk okolicy, zaczerwienienie lub ciepło okolicy, obrzęk utrzymujący się po przepisaniu pierwszego zabiegu, tkliwość wzdłuż ścięgna zginacza, ból nasilający się przy każdym ruchu pacjenta rękę i możliwość infekcji ścięgna. Jeśli masz takie objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jaka jest prawdziwa przyczyna twojego stanu.

Zapalenie ścięgien jest stanem zapalnym ścięgien i zwykle występuje w https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/zapalenie-rozciegna-podeszwowego/ jednym lub kilku ścięgnach, a nie we wszystkich. Jest to powszechne u tenisistów, ponieważ ciągle obracają nadgarstki i używają łokci do zamachu. Aby móc prawidłowo zdiagnozować stan, ważne jest, aby rozpoznać objawy zapalenia ścięgien. Określając właściwy stan i właściwą diagnozę, będziesz na dobrej drodze do wyleczenia pierwotnej przyczyny choroby i uzyskania ulgi.

Zapalenie ścięgien występuje, gdy ścięgna są w stanie zapalnym. Ten stan jest często spowodowany powtarzającymi się czynnościami, które powodują stan zapalny ścięgien, takimi jak rozciąganie ścięgien przez nadmierne obciążenie nad głową podczas ćwiczeń ramion. lub powtarzające się ruchy nadgarstka bez podnoszenia ciężkich przedmiotów. Z biegiem czasu może to spowodować obrzęk i stan zapalny ścięgien, powodując ból.

Nie ma sposobu, aby poznać przyczynę twoich objawów.

Możesz odczuwać duży ból w dniach przed i po wykonywanej czynności. Jednak prawdopodobnie zauważysz, że łokieć tenisisty powraca po zakończeniu gry w tenisa lub innych zajęć sportowych.

Ból prawdopodobnie będzie obecny, nawet jeśli ćwiczysz prawidłowo, ale może ustąpić i ustąpić w ciągu kilku tygodni. Ból prawdopodobnie będzie pojawiał się i ustępował przez miesiące i może trwać kilka miesięcy, zanim ponownie ustąpi. Z biegiem czasu ból prawdopodobnie się pogorszy. Możesz potrzebować zastrzyku kortyzonu lub fizjoterapii, jeśli ból powraca po powtarzanych zabiegach i nie możesz go zatrzymać.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, jak działa stan łokcia tenisisty, wielu lekarzy uważa, że ​​stan ten jest spowodowany słabym przepływem krwi. Powoduje to zapalenie ścięgien, powodując ból. Uważa się, że może to również powodować osłabienie mięśni otaczających ścięgno, czyniąc je mniej elastycznym, a tym samym mniej elastycznym. Z tego powodu ścięgna są mniej odporne na skręcanie i zginanie, co powoduje podrażnienie ścięgna.

Jedną z rzeczy, które lekarze mogą zrobić, aby poprawić Twój stan, jest zapewnienie Ci większej ilości ćwiczeń fizycznych, wzmocnienie mięśni, aby wzmocnić ścięgna i mięśnie. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne wzmacniające mięśnie otaczające ścięgno są ważne w zapobieganiu łokciu tenisisty. Na przykład wzmocnienie mięśni przedramienia pomoże zapewnić dodatkową stabilność łokcia. Możesz wzmocnić mięśnie przedramienia, dzięki czemu stanie się mniej podatne na obracanie się na boki, zmniejszając w ten sposób swoje szanse na skręcenie. Jeśli twoje ciało jest odpowiednio rozgrzane, twoje przedramiona mogą zostać wystarczająco wzmocnione, aby zapobiec kontuzjom ścięgna.

Aby zapobiec zapaleniu ścięgien, najlepiej trzymać się z dala od powtarzających się czynności, zwłaszcza tych, które wymagają długotrwałego obracania nadgarstka. i ruchy skręcające. Podczas wzmacniania mięśni wokół nadgarstka, aby złagodzić napięcie w ścięgnach i ścięgnach otaczających ścięgna, upewnij się, że nie przesadzasz z ćwiczeniem i przez cały czas nie obciążasz łokcia, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Codzienne ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie ciała oraz utrzymanie elastyczności i równowagi.

You may have missed

3 min read
3 min read
4 min read