5 listopada 2020

domowe sposoby

Domowe sposoby na leczenie trądziku,

Chirurg naczyniowy Warszawa

Jaka jest najlepsza opcja?

W przeszłości słowo „naczyniowy” było często kojarzone z chorobami serca, ale obecnie coraz więcej lekarzy odnosi się do specjalisty specjalizującego się w leczeniu chorób naczyniowych. Specjalista pracujący w tej dziedzinie będzie ściśle współpracował z Twoim zwykłym lekarzem, często mając wiele takich samych objawów.

Twoje ciało wytwarza stałą liczbę płytek krwi, które tworzą płyn nawilżający zwany mieliną, który pomaga przenosić informacje między komórkami serca. Kiedy niektóre naczynia krwionośne zostają zablokowane lub uszkodzone, nazywane zawałem serca spowodowanym przez naczynia, następuje tymczasowe zablokowanie tych komórek mieliny. Dzieje się tak, gdy naczynie ulega zwężeniu, co nazywa się zwężeniem.

Czasami zwężenie nie jest spowodowane uszkodzeniem naczynia, ale zamiast tego zmniejszeniem przepływu krwi. Może to być spowodowane operacją usunięcia tętnicy, przepukliną, operacją usunięcia części lub całości tętnicy wieńcowej (zwężonej tętnicy), a także udarem lub chorobą serca.

Gdy wystąpi poważna choroba naczyniowa lub jeśli wystąpi którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, lekarz prawdopodobnie będzie chciał przeprowadzić pełną ocenę medyczną. Możesz zostać zdiagnozowany ze schorzeniem serca, jeśli lekarz wykryje jeden lub więcej z wyżej wymienionych problemów lub jeśli wykryje nieprawidłowy odczyt na elektrokardiogramie (EKG).

Gdy lekarz wykluczy poważną chorobę sercowo-naczyniową lub którąkolwiek z https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/cennik/ innych chorób wymienionych powyżej, rozpocznie plan leczenia mający na celu poprawę Twojej zdolności do normalnego życia. Jeśli nie masz żadnych poważnych problemów, większość lekarzy przepisze leki, które pomogą zmniejszyć ból, poprawić krążenie i promować ogólny stan zdrowia.

Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie niektórych zabiegów inwazyjnych. Jedną z powszechnych procedur, z których korzysta większość lekarzy, gdy podejrzewają, że pacjent ma zwężenie, jest procedura znana jako pomostowanie tętnic wieńcowych. Zabieg ten polega na użyciu dużego cewnika balonowego w celu usunięcia uszkodzonej lub zablokowanej tętnicy i zastąpienia jej nową, jednocześnie budując zdrową tętnicę.

Inną procedurą, którą może zalecić dobry specjalista od chorób naczyniowych, jest procedura zwana endowaskularną angioplastyką balonową. Podczas tego zabiegu lekarz umieszcza pod skórą urządzenie, aby umożliwić większy dostęp do organizmu.

Tętnicę usuwa się od pacjenta przez małe nacięcia, a następnie cewnik balonowy jest mocowany do pompy, aby umożliwić odpływ tętnicy do innej części ciała, zwykle do jamy klatki piersiowej lub mini serca. Jeśli pacjent nie ma innego poważnego problemu naczyniowego, procedura ta może pomóc poprawić krążenie, zwiększyć rozmiar naczynia, a tym samym poprawić ogólny stan zdrowia i jakość życia.

Czasami opcje leczenia nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Na przykład, jeśli masz zwężenie, ale nie masz problemów z sercem, lekarz może zalecić wykonanie zabiegu zwanego rewaskularyzacją wieńcową. Podczas tej procedury lekarz utworzy nową tętnicę, a następnie umieści ją w sercu, aby można było przyjmować leki zapobiegające nawrotowi zwężenia.

Chociaż procedura może wydawać się drastyczna, jest to sposób, w jaki lekarz będzie w stanie wyleczyć możliwą chorobę naczyniową, która może zagrozić Twojej zdolności do pełnego, a nawet normalnego życia. Przyczyną tej procedury jest to, że nowa tętnica może nie mieć takiego samego potencjału blokowania przepływu krwi, jak istniejąca.

Czasami możesz potrzebować dodatkowej operacji, aby naprawić uszkodzenie naczynia. W wielu przypadkach problem z uszkodzonym naczyniem nie ustępuje bez leczenia, dlatego wykonuje się inny zabieg, tzw. Przezskórną angioplastykę śródnaczyniową. Procedura ta pozwala na mniejszy otwór w ciele, dzięki czemu uszkodzona tętnica może zostać naprawiona, a nowa może zostać umieszczona na miejscu.

To tylko kilka z wielu zabiegów, które Twój chirurg naczyniowy będzie miał dla Ciebie w celu skorygowania Twojego stanu. Ze względu na dużą liczbę zabiegów zabieg często objęty jest polisą ubezpieczeniową na zabieg chirurgiczny.

You may have missed

3 min read
3 min read
4 min read